Leden 2013

Týden na Filipínách

31. ledna 2013 v 18:00 Libor Bouček

Upřímně musím říct, že jsem překvapen. Nesmírně. Očekával jsem zcela odlišnou kulturu od té naší evropské, ale ostrovní nátura je skutečně něco úplně jiného. Nevím, jak by zde člověk z Evropy dokázal žít. Vše je trošku jinak.

Představte si spojení původního obyvatelstva a k tomu silného španělského vlivu. Do toho všudypřítomná amerikanizace, která přináší Filipíncům lehké zmatení povah. Ale pozor - výsledkem je absolutní srdečnost a neuvěřitelná radost. A nadšení z čehokoliv odlišného.

Naprosto běžné jsou situace, kdy se za Čechem táhne dav Filipínců a touží se fotit aniž by tušili o koho se jedná. A vzhledem k tomu, že jsme tady společně s deseti finalistkami České Miss, vězte že se fotíme skoro každých deset minut.

Když se dříve řekly Filipíny, člověk si představil pár ostrovů a relativně malou zemi mezi Asií a Austrálií, ale dorazíte do Manily - gigantické asijské metropole a pocítíte fakt, že v tomto městě žije 15 milionů lidí. Jedno město - obrovská masa lidí a průměrnému Evropanovi nezbývá než nechat se unášet slovem respekt.

Chápu, že čekáte pikanterie o finalistkách...sbírám je a do konce týdne něco dodám. Ale těžko se mi popisuje takový nával krásy. A upřímně - těžko se v něm muži po třicítce žije...no posuďte sami...

Libor


if v akci

31. ledna 2013 v 18:00 Iva Vavřínová

Je to pecka, vyrazit si o víkendu na hory a pořádně se vyjezdit...no a vzhledem k tomu, že jsem ženská, zvládnu u toho ještě pracovat. Přes den jsem krosila kopec a večer vyrazila na přehlídku zimního oblečení. A jako "Kjus tvář" jsem se s chutí chopila moderace. Bylo to skvělý a ani nám nevadilo, že bylo venku  -20.

tak pac a pusu miláčkové vaše vyfintěná If :-*

kjus3

 

kjus1

 

 


STROP

30. ledna 2013 v 18:00 Ondra Vodný

dneska to vypadá na návrat jara.. ale nechval jaro před začátkem..takže kulichy a šály poruce :D

laďte E2 a Vyber si na maXXimum!!! :D


Otevřu cukrárnu :D

29. ledna 2013 v 18:00 Zorka Kepková

Ahoj všichni!

Myslim, že v životě je důležitý, mít vždycky zadní vrátka...

A tak si řikam, že až mě ta moje ukecanost přestane živit, nejspíš si otevřu cukrárnu nebo pekárnu. Vzhledem k tomu, že absolutně miluju sladký, začala jsem se zdokonalovat v pečení. O víkendu jsem slavila svátek a tak jsem udělala na sobotu vdolečky a na neděli koláč s višněmi a zakysanou smetanou.

No dobře, jsou to kalorický bomby, nic extra zdravýho, ale na to se u mě nehraje :DD

Tak co myslíte? Zašli byste ke mě na dortík? :)))vdolky koláčeeeeeeek

Mějte parádní a sladkej den s Evropou 2 :-)

Zorka


Zpátky do plavek!

28. ledna 2013 v 18:00 Markéta Ježková

Stala se mi zajímavá věc! Poslední tři týdny mě přepadla obrovská ŽRAVÁ. Logicky se to projevilo na velikosti mého pozadí a jak bych to řekla, pobřiší. :-)

Takže jsem se rozhodla, že právě od dnešního pondělí se začnu dávat zase do formy. Najela jsem na krabičkovou dietu podle kolegyně Ivči Vavřínové, jdu také cvičit a nebudu se ani dotýkat sladkostí. Takže jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží. :-)

Každopádně pokud i vy máte nějaké podobné předsevzetí, tak vzhůru do toho! Jsem v tom s Vámi!

M.


Slash už v únoru

28. ledna 2013 v 18:00 Lucie Šilhánová

ahoja,

tak už se nám to blížíííí. huráá. Bývalý kytarista kapely Guns N'Roses a jeden z nejoceňovanějších světových hráčů Slash přijede do Prahy. Už 11.února zahraje ve Velkém sále pražské Lucerny. Slash přijede do Česka spolu se zpěvákem Mylesem Kennedym a doprovodnou skupinou The Conspirators představit své druhé sólové album "Apocalyptic Love", které vyšlo loni v květnu. Naposledy jsme Slashe mohli vidět v roce 2010 v Holešovicích, kdy Česko navštívil v rámci svého turné k první sólové desce. I když se na tomto albu objevilo vícero zpěváků, na turné kytarista přizval právě Mylese Kennedyho, zpěváka Alter Bridge. Spolupráce s ním se mu natolik zalíbila, že druhou Slashovu desku už nazpíval celou a ta zaznamenala úspěch jak u posluchačů, tak kritiků.Pokud si je nechcete nechat ujít, kupte si lístky a 11. se uvidíme v Lucerně.

 


Vlasy, koruna krásy

28. ledna 2013 v 18:00 Katka Černá

Ahoj všichni,

o víkendu jsem se konečně dokopala k návštěvě mého milého kadeřníka, Michala Moučky :) Říká se, že vlasy jsou koruna krásy, a já s tím celkem souhlasím. Původně jsem tam šla s tím, že si nechám dobarvit odrostlej melír, ale nakonec mi bylo porazeno, že nejnovější trend je obarvit horní půlku vlasů tměvějc a dole to nechat světlejší, takže jsem do toho šla :)

Tady foto ze salónu, výsledek vyfotim a dodám příště :)

salon


Hory doly

28. ledna 2013 v 18:00 Nasty

Ahoj čtenáři, posluchači, borci, lyžaři..

tak jsem si v lednu zajel na hory. Bylo to úžasný, opět nějaká změna, dobrej vzduch, výborně namazáno (krém 15tka) a stálo to za to! Nejvíce se mi tam líbilo když se srazila holanďanka s rusákem a protože oba byli zřejmě na svém kariérním začátku tak pouze spolu odjeli mimo sjezdovku. Škoda, že z toho nemám audio záznam, jeli rychlostí karety obrovské a přitom na střídačku ječeli jak když si kradou kabelky (pán měl růžovou kombinézu)  :) Nakonec se tomu oba zasmáli stejně jako já :)

Posílám fotky jak to tam vypadalo! V Krkonoších je prostě nádherně :)

1.FOTO - výhled až do Brna :)

nasty

2.FOTO - jedna polohová

Nasty 2

3.FOTO - mistrovství světa o nejlepší xichtík v zatáčce

Nasty 3


Mejdan s Bobulema

26. ledna 2013 v 18:00 Martin Hovorka

Zdarec!!! :-)

Dneska su na Moravě :-)

Vyrážim hrát diskotéku do vinařství U kapličky, kde se točilo pár scén do Bobulí.

kaplička1

V podzemí přímo pod vinicí mají Retro-club. Zapaříme, Moravo, na maXXimum? :-))

kaplička2


nálada pod psa

25. ledna 2013 v 18:00 Iva Vavřínová

Ahoj miláčkové,

taky se vám někdy stane, že máte náladu pod psa? Tak já ji mám dneska, doufám ale, že vy  jste na tom mnohem líp.Tak si užijte víkend a v pondělí se na vás budu těšit, už snad zase vysmátá jako vždycky.

 

pac a pusu vaše If :-*


Nálada pod psa II.

25. ledna 2013 v 18:00 Markéta Ježková

Ráda dnes navážu na blog své kolegyně Ivči Vavřínové. I ja mám už několik dnů náladu pod psa. Znáte to - jak je všechno na nic, ačkoliv je všechno vlastně v pořádku. :-)

Nejlepším faktem ovšem je (přiznejme si), že je dnes pátek a máme před sebou víkend - podle meteorologů dokonce plný slunce!

Užijte si ho naplno! Ještě připojím oblíbenou hlášku své babičky:

"KDYŽ NEJDE O ŽIVOT, JDE O H....!"

P.S. Jsem zvědavá, jestli i Zorka napíše blog s názvem Nálada pod psa III. :-)

 


Srdcovka je tady

24. ledna 2013 v 18:00 Iva Vavřínová

Nebudete tomu věřit, ale já mám tak strašnou radost. Ňůůůů kicáci vydají nový album. Že je neznáte? A co teď…New Kids on the block…pořád nic? No nedivím se, mně bylo asi 11, když jsem je total žrala,  Zorka sice řekla, že je to slušnej muzejní kousek a přiznávám, že i mně to dneska přijde jako těžkej oldschool, ale co…to mi radost nezkazí. Budiž mi odpuštěno, bylo mi 11 a pak jsem následně přešla rovnou na Nirvanu, Pearl Jam, U2 a Doors. Teda až na ty Take That..ty mě nepustili do dneška.:-D

Tak pac a pusu miláčkové vaše strará leč zachovalá rašple If :-*

 

New Kids on the blok v roce 1990

boy band

New Kids on the block dnes

boy band 2

 


Reakce na inzerát!

23. ledna 2013 v 18:00 Zorka Kepková

Ahoj všichni!  

Před pár dny jsem zveřejnila inzerát, na základě kterýho jsem chtěla koupit rolbu do toho počasí, který na Česko udeřilo! :D

Dostala jsem od vás na mail spoustu reakcí, který mě fakt pobavily, tak díky moc za ně!Ovšem na plný čáře vyhrál Michael, kterej to zabil! :DDD

Cituji jeho email:

Rolba není až tak špatná, ale na kde jaké cestě Tě budou řidiči vyblikávat za zdržování provozu a navíc tam budeš jak v akvárku. I když černé fólie by to možná spravily. Jako vhodnější alternativu bych tedy zvolil pásový transportér gemina, už díky respektu na silnici a bezpečí celé posádky!

tank

Tímto díky moc Michaelovi za pobavení a skvělej nápad :DD Myslim, že v tomhle dopravním prostředku mě na dálnici jen tak nepřehlídnete :DDD

Zorka


Dnes jdu do THAJSKÝ :)

23. ledna 2013 v 18:00 Pavel Cejnar

Dnes večer jdu s kamarády do Thajské restaurace. Přesto, že nemusím pálivé jídlo, tak dnes asi neodolám - to prostě nejde, jen pevně věřím, že zítra ráno, vše dopadne - tak jak má. Protože jsem slyšel, že pálivé jídlo "pálí dvakrát" :) :) :) víte jak :)

th


Ty nej fotky roku 2012

23. ledna 2013 v 18:00 Lucie Šilhánová

 

Ahoja,

Chcete vidět ty nejlepší fotky minulého roku na jednom místě. No tak vyražte na Staroměstskou radnici v Praze. Právě tam totiž do 31.ledna probíhá výstava nejlepších novinářských fotografií uplynulého roku, tak jak je vybrala mezinárodní porota. Soutěž Czech Press Photo 2012 vyhrál Milan Jaroš z Respektu se svým snímkem Rozloučení s Václavem Havlem. Vítězný snímek je po delší době černobílý a zachycuje muže, jak rozsvěcí svíčku na jednom z pietních míst na Václavském náměstí. Snímky z událostí po loňské Havlově smrti se v soutěži opakovaly často. Fotografové stihli ale zachytit i nedávnou prohibici, události spojené za poslední rok s bývalým hejtmanem Davidem Rathem nebo olympijské hry. Je opravdu na co koukat.

papa


Django rulezzz

23. ledna 2013 v 18:00 Katka Černá

Chápete ten nadpis? :)

Inu, včera jsem vyrazila do kina na novej film Quentina Tarrantina, Nespoutaný Django. A Django byl fakt skvělej! Jak bývá u tohohle režiséra zvykem, ve filmu nechyběly litry krve, chladnokrevný střílení do padouchů ani skvělý fóry :)

Dajnga bych zhodnotila asi takhle - lepší než Kill Bill, o chlup horší než Hanebný Pancharti, který u mě vedou na plný čáře a tak zhruba na stejně s Pulp Fiction.

Rozhodně si to dejte a těch 3 hodin v kině nebudete litovat!

P.S: Holky, hraje tam Leonardo DiCaprio :)

 

 


Premierově peču štrudl:-)

23. ledna 2013 v 18:00 Martin Hovorka

Zdarec!

Dostal jsem neuvěřitelnou chuť na makovej závin...a tak jsem ho upekl:-)

Vyválet těsto - udělat makovou směs - zabalit do těsta - potřít žloutkem a péct 20 minut...a chutná to stylově:-)

strd

PS: Do snídaně nevydrží:)))

štrdll


Naše srdce nezamrzla

22. ledna 2013 v 18:00 Ondra Vodný

už zítra se těším na další pěknou akci.. uvedu nádherné charitativní vystoupení irských tanců, které je připraveno na dobrou věc.. budu rád, když dorazíte zítra večer do Salestiánského divadla v Holešovicích.. je mi ctí být patronem tohoto projektu..

ll

 


°StrEEtArT>

22. ledna 2013 v 18:00 Jindra Ekl

Čau Evropáci,

Už od mého útlého mládí, které počítám tak od 15ti let, mi nesmírně bralo sprejování, tagování a další formy kreslení, k němuž nás vedli po dobu devíti let na základních školách. Pak si diví, že chtěj maldý všude čmárat :--)

Naštěstí jsem neměl tak velkou kuráž na to, abych ničil cizí majetek a nesl za to odpovědnost – jsem posera.

Přesto považuju některý výtvory za úžasný,  z té estetické stránky věci… U nás je legendární a můj oblíbenej třeba takovej „Cakes“, nebo "Pasta", kterej se už, mimo jiný, umělecky projevuje na komplet fasádách domů v Praze – a to legálně, za peníze, na zakázku. :--)

Kdo je ovšem naprosto fantastickej, je londýnksý Bansky, kterej  je asi největší evropská liga na street art… Níže máte ochutnávku a jinak doporučuju vygooglovat! Je to pecka….

Tak se mějte fajn a slyšíme se na vlnách!

Jindra E2kl

bansky

ardgsfflower


Kastráti :)

21. ledna 2013 v 18:00 Katka Černá

Přátelé, je třeba se trošku vzdělat :)

Že kastronavej beran je skopec a kohout kapoun je tak nějak už profláklý, ale tuhle jsem narazila na fakt zajímavý výrazy. Tak například, když někomu řeknete, že je HŇUP, je to vlastně kastrovanej kozel. FEŠÁK je zas označení pro kastrovanýho psa a MACEK pro kocoura...

Tak bacha, až budete o někom říkat, že je to fešák.. :)

Haf, mňau a čau K.